Страница на Филип Николов

Архонтология

Правителствата на България
Министър-председател Управление
1 Тодор Бурмов 5 юли 1879 г. - 24 ноември 1879 г
2 Климент Търновски 24 ноември 1879 г. - 26 март 1880 г.
3 Драган Цанков 26 март 1880 г. - 28 ноември 1880 г.
4 Петко Каравелов 28 ноември 1880 г. - 27 април 1881 г.
5 Казимир Ернрот 27 април 1881 г. - 1 юли 1881 г.
6 Без предс. на МС 1 юли 1881 23 юни 1882
7 Леонид Соболев 23 юни 1882 г. - 7 септември 1883 г.
8 Драган Цанков 7 септември 1883 г. 31 декември 1883 г.
9 Драган Цанков 31 декември 1883 г. - 29 юни 1884 г.
10 Петко Каравелов 29 юни 1884 г. - 9 август 1886 г.
11 Климент Търновски 9 август 1886 г. - 12 август 1886 г.
12 Петко Каравелов 12 август 1886 г. - 16 август 1886 г.
13 Васил Радославов 16 август 1886 г. - 28 юни 1887 г.
14 Константин Стоилов 28 юни 1887 г. - 20 август 1887 г.
15 Стефан Стамболов 20 август 1887 г. - 19 май 1894 г.
16 Константин Стоилов 19 май 1894 г. - 9 декември 1894 г.
17 Константин Стоилов 9 декември 1894 г. - 18 януари 1899 г.
18 Димитър Греков 18 януари 1899 г. - 1 октомври 1899 г.
19 Тодор Иванчов 1 октомври 1899 г. - 27 ноември 1900 г.
20 Тодор Иванчов 27 ноември 1900 г. - 9 януари 1901 г.
21 Рачо Петров 12 януари 1901 г. - 19 февруари 1901 г.
22 Петко Каравелов 19 февруари 1901 г. - 21 декември 1901 г.
23 Стоян Данев 21 декември 1901 г. – 2 ноември 1902 г.
24 Стоян Данев 3 ноември 1902 г. – 18 март 1903 г.
25 Стоян Данев 18 март 1903 г. - 5 май 1903 г.
26 Рачо Петров 5 май 1903 г. - 22 октомври 1906 г.
27 Димитър Петков 22 октомври 1906 г. - 26 февруари 1907 г.
28 Димитър Станчов 26 февруари 1907 г. - 3 март 1907 г.
29 Петър Гудев 3 март 1907 г. - 16 януари 1908 г.
30 Александър Малинов 16 януари 1908 г. - 5 септември 1910 г.
31 Александър Малинов 5 септември 1910 г. - 16 март 1911 г.
32 Иван Гешов 16 март 1911 г. - 1 юни 1913 г.
33 Стоян Данев 1 юни 1913 г. - 4 юли 1913 г.
34 Васил Радославов 4 юли 1913 г. - 23 декември 1913 г.
35 Васил Радославов 23 декември 1913 г. - 21 юни 1918 г.
36 Александър Малинов 21 юни 1918 – 17 октомври 1918 г.
37 Александър Малинов 17 октомври 1918 – 28 ноември 1918 г.
38 Теодор Теодоров 28 ноември 1918 – 7 май 1919 г.
39 Теодор Теодоров 7 май 1919 – 6 октомври 1919 г.
40 Александър Стамболийски 6 октомври 1919 – 9 юни 1923 г.
41 Александър Цанков 9 юни 1923 – 22 септември 1923 г.
42 Александър Цанков 22 септември 1923 – 4 януари 1926 г.
43 Андрей Ляпчев 4 януари 1926 – 12 септември 1928 г.
44 Андрей Ляпчев 12 септември 1928 – 15 май 1930 г.
45 Андрей Ляпчев 15 май 1930 – 29 юни 1931 г.
46 Александър Малинов 29 юни 1931 – 12 октомври 1931 г.
47 Никола Мушанов 12 октомври 1931 – 7 септември 1932 г.
48 Никола Мушанов 7 септември 1932 – 31 декември 1932 г.
49 Никола Мушанов 31 декември 1932 – 19 май 1934 г.
50 Кимон Георгиев 19 май 1934 – 22 януари 1935 г.
51 Петко Златев 22 януари 1935 – 21 април 1935 г.
52 Андрей Тошев 21 април 1935 – 23 ноември 1935 г.
53 Георги Кьосеиванов 23 ноември 1935 – 4 юли 1936 г.
54 Георги Кьосеиванов 4 юли 1936 – 14 ноември 1938 г.
55 Георги Кьосеиванов 14 ноември 1938 – 23 октомври 1939 г.
56 Георги Кьосеиванов 23 октомври 1939 – 15 февруари 1940 г.
57 Богдан Филов 15 февруари 1940 – 11 април 1942 г.
58 Богдан Филов 11 април 1942 – 14 септември 1943 г.
59 Добри Божилов 14 септември 1943 – 1 юни 1944 г.
60 Иван Багрянов 1 юни 1944 – 2 септември 1944 г.
61 Константин Муравиев 2 септември 1944 – 9 септември 1944 г.
62 Кимон Георгиев 9 септември 1944 – 31 март 1946 г.
63 Кимон Георгиев 31 март 1946 – 22 ноември 1946 г.
64 Георги Димитров 22 ноември 1946 – 11 декември 1947 г.
65 Георги Димитров, Васил Коларов 11 декември 1947 – 20 януари 1950 г.
66 Васил Коларов, Вълко Червенков 20 януари 1950 – 20 януари 1954 г.
67 Вълко Червенков, Антон Югов 20 януари 1950 – 15 януари 1958 г.
68 Антон Югов 15 януари 1958 – 14 март 1962 г.
69 Антон Югов 17 март 1962 - 27 ноември 1962
70 Тодор Живков 27 ноември 1962 – 12 март 1966 г.
71 Тодор Живков 12 март 1966 – 9 юли 1971 г.
72 Станко Тодоров 9 юли 1971 – 17 юни 1976 г.
73 Станко Тодоров 17 юни 1976 – 18 юни 1981 г.
74 Гриша Филипов, Георги Атанасов 18 юни 1981 – 19 юни 1986 г.
75 Георги Атанасов 19 юни 1986 – 8 февруари 1990 г.
76 Андрей Луканов 8 февруари 1990 – 22 септември 1990 г.
77 Андрей Луканов 22 септември 1990 – 20 декември 1990 г.
78 Димитър Попов 20 декември 1990 – 8 ноември 1991 г.
79 Филип Димитров 8 ноември 1991 – 30 декември 1992 г.
80 Любен Беров 30 декември 1992 – 17 октомври 1994 г.
81 Ренета Инджова 17 октомври 1994 – 26 януари 1995 г.
82 Жан Виденов 26 януари 1995 – 12 февруари 1997 г.
83 Стефан Софиянски 12 февруари 1997 – 21 май 1997 г.
84 Иван Костов 21 май 1997 – 24 юли 2001 г.
85 Симеон Сакскобургготски 24 юли 2001 – 17 август 2005 г.
86 Сергей Станишев 17 август 2005 – 27 юли 2009 г.
87 Бойко Борисов 27 юли 2009 – 13 март 2013 г.
88 Марин Райков 13 март 2013 – 29 май 2013 г.
89 Пламен Орешарски 29 май 2013 – 6 август 2014
90 Георги Близнашки 6 август 2014 – 7 ноември 2014
91 Бойко Борисов 7 ноември 2014 -